BLOG

AXOR Spare Parts, taking care of your Pasta Lines is our aim

16 May 20233 min reading

AXOR Spare Parts division is responsible for providing spare parts and technical assistance for pasta manufacturing equipment all over the world. Not limited to AXOR equipment, our staff of engineers, technologists, and specialized technicians can assist our customers in any and all phases of pasta equipment erection, rebuilding, and preventative maintenance.

 

AXOR Spare Parts Services

AXOR offer versatile solutions with innovative perspective by reaching high quality and efficiency standard. Our strongest point consists in being able to provide spare parts not only for our equipment but also compatible with many brands of pasta production lines and machinery on the market which were produced by our competitors. 

At any time and in every area of the world, we ensure complete qualified technical support and pasta manufacturing assistance, aware that the quality and successful work we do today will remain over time.

 

A Wide Range of Spare Parts Products

While keeping focused on the present, we always try to keep up with the times and think ahead. In our factory located in Cento – Italy, fitted with the most innovative machinery, we engineer, manufacture and produce all spare parts and individual machines, which can meet our customers’ needs. We have been doing this for many years, numbers have improved over time and we aim to produce increasingly technology and spare parts for the Food Industry, always high quality in every aspect. 

We will continue to ensure complete qualified technical support after-sales services and pasta manufacturing assistance at any time and all over the world, aware that the quality and successful work we do today will remain over time.

 

 

AXOR Yedek Parça Servis Hizmetleri: Makarna üretim hatlarınızın bakımı için doğru adres

AXOR, gıda endüstrisinde makarna teknolojilerine yönelik, ekipman mühendisliği, üretimi ve kurulumu alanında faaliyet gösteren lider şirketlerden biridir. AXOR, aynı zamanda yedek parça ve satış sonrası servis hizmetleri kalitesi ile müşterilerine yüksek bir memnuniyet sunuyor.

 

AXOR Yedek Parça Servis Hizmetleri

AXOR Yedek Parça Servis Hizmetleri, makarna üretim ekipmanlarınız için yedek parça tedariği ile teknik destek hizmetleri sunmaktadır. Deneyimli ve nitelikli mühendis, teknoloji uzmanı ve teknisyenlerden oluşan ekibimiz, orijinal AXOR ekipmanlarının yanı sıra farklı üretim teknolojilerine yönelik, makarna ekipmanları kurulumu, revizyonu ve önleyici bakım hizmetleriyle gıda endüstrisinde makarna üretimi yapan işletmelere yardımcı olmaktadır.

 

Geniş Yedek Parça Ürün Portföyü

AXOR, yüksek kalite ve verimlilik standartlarına ulaşarak, yenilikçi bakış açısıyla çok yönlü çözümler sunar. Dünyanın her bölgesine orijinal AXOR yedek parça ve ekipmanlarının yanı sıra pazardaki farklı makarna üretim hatları ve makineleri ile uyumlu yedek parça tedariği de sunabilmektedir. Yüksek ürün ve hizmet kalitemizi, operasyonel verimlilikle birleştirerek, makarna üretimi operasyonlarınızın eksiksiz şekilde sürdürülmesine katkı sağlıyoruz.

Cento-Bologna, İtalya’da bulunan fabrikamızdaki yenilikçi üretim teknolojilerimizle müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek yedek parça çözümleri ile makarna teknolojilerine yönelik makine ve entegre hatlar tasarlıyor ve üretiyoruz.

AXOR olarak 30 yılı aşkın süredir ortaya koyduğumuz başarılı projeler ile iş ortağı olarak gördüğümüz müşterilerimizde yarattığımız memnuniyeti koruyarak, dünyanın her yerinde makarna teknolojileri konusunda anahtar teslim makarna üretim tesisleri kurmaya ve satış sonrası hizmetlerimiz ile müşterilerimizi desteklemeye devam edeceğiz.


Articles in News Category
05 June 20202 min reading

Creating tomorrow together with Bühler’s first North American virtual event

Under the motto "Creating tomorrow together," Bühler will hold its first North American virtual eve...

01 August 20191 min reading

Rainer Schulz elected unanimously to Board of Directors

At last Friday’s extraordinary general shareholders’ meeting, Rainer Schulz was elected to Bühler G...

15 October 20212 min reading

Rising durum prices challenge major pasta exporters

As hot and dry conditions ravaged durum crops across the Northern Hemisphere, the resultant tight s...